środa, 28 maja 2014

"Ranking" - wydanie drugie

Trochę z opóźnieniem, ale prezentuję drugie wydanie rankingu "jednopozycyjnego". Więcej na temat rankingu możesz poczytać w zakładce "Ranking jednej lokaty".

W zasadzie niewiele się zmienia. Zwycięzca znowu ten sam czyli Ideabank.  I lokata znowu ta sama, czyli "Lokata Pro". Produkt oferuje oprocentowanie na poziomie 3,75% brutto w skali roku. Okres lokaty wynosi 4 miesiące.
Lokatę można założyć bez wychodzenia z domu, czyli wystarczy dostęp do internetu. Jedyny warunek dotyczy kwoty lokaty (minimum 1000zł) i faktu iż muszą to być nowe środki.

IDEABANK - 3.75%


Dlaczego więc o tym piszę? Po pierwsze dlatego, żeby ranking trochę "ożył". Na rynku lokat niestety nie dzieje się wiele, ale cały czas monitoruję sytuację.

Ideabank oferuje również lokatę oprocentowaną na 3,8% (lokata efektywna). Minus jest taki, że jest to lokata na 12 miesięcy i w mojej ocenie nie warto na tak długo zamrażać środków, gdy premia z takiego poświęcenia to tylko 0,05%. Przy kwocie lokaty wynoszącej 10.000zł można by było w skali 4 miesięcy zarobić o 1,35zł więcej.

Uwaga: Jeśli ktoś nie korzystał jeszcze z usług tego banku to ma do schwytania jeszcze lepszą wisienkę: lokatę dla nowych klientów z oprocentowaniem na poziomie 4,5% w skali roku.

1 komentarz:

  1. Fajnie ze o tym piszesz, na pewno warto wiedziec w co i jak zainwestowac i jak bezpiecznie ulokowac oszczednosci. Pozdrawiam Beata

    OdpowiedzUsuń